BESLENME

Yemek menülerimiz çocuklarımızın günlük vitamin protein kalsiyum ihtiyaçları göz önünde bulundurularak ve günlük kalori hesapları yapılarak hazırlanmaktadır.

Kendi mutfaklarımızda taze ve mevsimine uygun sebze ve meyvelerle günlük hijyen kurallarına uygun olarak hazırlanan yemeklerimiz çocuklarımıza sunulmaktadır. Yemeklerimizde margarin ve katkılı hazır paket ürünler kullanılmamaktadır.

Hazır meyve suları yerine kaynatılmış meyve suları ve bitki çayları içirilmektedir. Menülerimiz ailelere aylık olarak bildirilmekte, çocuğumuzun beslenmesi hakkında günlük geri bildirimler yapılmaktadır.

Her gün yemek numunelerinden alınıp 1 gün boyunca saklanmaktadır. Tüm hizmetli personelimiz her dönem başında temizlik gıda ve hijyen konusunda hizmetiçi eğitimden geçirilmekte 6 ayda bir portör-boğaz ve burun kültürü-akciğer grafisi hepatit testleri yapılmaktadır.

Mutfaklarımız özel projelendirilmiş sanayi mutfağı olup bulaşıklarımız 80 derecede sanayi tipi bulaşık makinalarında yıkanmaktadır.

Mutfağımız "Uluslararası Beyaz Zambak Hijyen" sertifikalıdır.

Sabah kahvaltılarımız hergün süt eşliğinde, açık büfe olarak hazırlanmaktadır. (Peynir ve zeytin çeşitleri, yumurta, tereyağı, bal, reçel, tahin, pekmez vb.)

Öğünlerimiz Besaş TAM BUĞDAY EKMEĞİ ile servis edilmektedir.

Sütlerimiz, Türkiye'de kendi çiftliğinden süt ve süt ürünleri üreten Sütaş firmasından gelmektedir.

 Ayrıca okulumuzda  Karcher buharlı temizlik, Rainbow temizlik ve hijyen sistemleri kullanılmaktadır.

Okulumuz sertifikalı ilaçlama firması tarafından düzenli olarak ilaçlanmaktadır.