Okul öncesi dönem; gelecekte sahip olunacak yaşam becerilerinin, temel davranış alışkanlıklarının ve zihinsel gelişimin %80’inin oluştuğu dönemdir.

İlk Çizgi Ailesi olarak, bu dönemde çocuklarımızla buluştuğumuz ilk andan itibaren onların üzerinde olumlu veya olumsuz, mutlaka önemli izler bırakacağımızı bilmenin sorumluluğunu taşıyoruz.

Çocuklarımız, pozitif düşünmeyi gelişime ve değişime açık olmayı, sorumluluğu, adil olmayı, sosyal yaşamın kurallarını, kendini doğru ifade etmeyi bizleri model alarak öğrenecektir.

Okul öncesi eğitimleri sırasında deneyimleri ne kadar mutlu ve anlamlı olursa, gelecekteki okul hayatlarına olumlu duygularla başlama olasılıkları o kadar yüksek olacaktır. Çocuklarımız İlk Çizgi’ye hazır bilgiyi almak için değil, görüp, duymak, söyleyip yapmak, katılıp paylaşmak kısacası öğrenmeyi öğrenmek için gelirler.

Onlara programımızda yer alan her şeyi iletiriz fakat bireysel farklılıklarını da göz önünde bulundurarak, araştırma isteklerini uyandırarak kendi yetilerini kullanarak özgün çalışmalar yapmalarını sağlamak bizim için çok daha anlamlı bir hedeftir. Her bir çocuğumuz için psikomotor, dil, duygusal, zihinsel gelişim açılarından ayrı ayrı hedeflerimiz vardır. Hedeflerimize ulaşmada, çocuklarımızın ihtiyacı olan tutarlı ve güvenli ortamı yaratmak amacıyla anne-babalar ve biz eğitimciler arasında işbirliğine dayalı yakın ve sıcak bir ilişki kurulmasının şart olduğuna inanıyoruz.

Sorgulayıcı, araştırmacı, iletişim becerileri yüksek çok yönlü düşünebilen, yaratıcı ilgi alanları belirlenerek desteklenmiş, farklı kültürlere saygılı, denemekten çekinmeyen çocuklar yetiştirmek ve uluslararası standartlarda bir okul olabilmek için 2016 yılında IB (Uluslararası Bakalorya Organizasyonu) üye okul olduk.

Çocuklarımız, anne kucağından ayrılıp, uzun bir eğitim yolculuğuna başlıyorken, bu yolculukta sizlere rehberlik etmek, sevgi ve hoşgörü dolu başlangıçlar yapmak üzere sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla

KURUCU MÜDÜR Psikolog TÜLAY HASANOĞLU TURAN - KURUCU RAFET HASANOĞLU